Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությունը՝ Ազգային ժողովի նախագահ Արա Բաբլոյանի գլխավորությամբ, մարտի 24-ից 28-ը Ժնեւում (Շվեյցարիա) մասնակցում է Միջխորհրդարանական միության 138-րդ վեհաժողովի աշխատանքներին:
Վեհաժողովի աշխատանքների շրջանակում ՀՀ ԱԺ նախագահ Արա Բաբլոյանը հանդիպել է Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղար Մարտին Չունգոնգի հետ: Հանդիպումը կայացել է գլխավոր քարտուղարի նախաձեռնությամբ: Քննարկվել են Միության աշխատանքների ընթացքին, դրանց արդյունավետության բարձրացման ուղիներին, Միության կանոնադրության փոփոխություններով առաջարկվող բարեփոխումներին առնչվող հարցեր: Արա Բաբլոյանը Միջխորհրդարանական միության գլխավոր քարտուղարին առաջարկել է քննարկել Հայաստանում Միության գործունեության շրջանակներում միջոցառումներ անցկացնելու հնարավորությունը:
Հայաստանի խորհրդարանականները մասնակցել են տարբեր հանձնաժողովների միջոցառումներին, մասնավորապես Կին խորհրդարանականների ֆորումի, Առողջապահության հարցերի խորհրդակցական խմբի, Մարդու իրավունքների հանձնաժողովի, Խաղաղության եւ միջազգային անվտանգության հարցերի մշտական հանձնաժողովի աշխատանքներին:
Պատվիրակության կազմում են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Սամվել Նիկոյանը, Շուշան Սարդարյանը, Լենա Նազարյանը, Շաքե Իսայանը, Կարեն Ավագյանը եւ ՀՀ Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավար-գլխավոր քարտուղար Արա Սաղաթելյանը:

24-28 марта делегация во главе с Председателем НС А.Баблояном участвует   в работе 138-й Ассамблеи Межпарламентского Союза (МПС) в Женеве.
В рамках работы Ассамблеи Председатель НС А.Баблоян встретился с Генеральным секретарем МПС М.Чунгонгом. Встреча состоялась по инициативе Генсека. Обсуждены вопросы текущей работы МПС, путей повышения ее эффективности, предлагаемых изменениями Устава реформ. Г-н Баблоян предложил Генсеку МПС обсудить возможности проведения в Армении мероприятий в рамках деятельности Союза.
Армянские парламентарии приняли участие в мероприятиях различных комитетов, в частности в форуме женщин-парламентариев, в работе консультативной группы по здравоохранению, постоянных комитетов по правам человека,   мира и международной безопасности.
В составе делегации – депутаты НС С.Никоян, Ш.Сардарян, Л.Назарян, Ш.Исаян, К.Авагян и руководитель-генеральный секретарь Аппарата НС А.Сагателян.